exlibriswereld.nl

  • Nieuws
  • Wat is grafiek
    • Technieken
  • Kunstenaars
  • Grafiekwereld
    • Jaargang 58, 2015
    • Jaargang 57, 2014
    • Jaargang 59, 2016
  • Winkel
  • De vereniging
    • Bestuur
    • Aanmelden
  • Nieuws
  • Wat is grafiek
    • Technieken
  • Kunstenaars
  • Grafiekwereld
    • Jaargang 58, 2015
    • Jaargang 57, 2014
    • Jaargang 59, 2016
  • Winkel
  • De vereniging
    • Bestuur
    • Aanmelden
Jubileum,  Ruilbeurs,  Steendrukmuseum

Aftrap jubileumjaar op Ruilbeurs Valkenswaard met nieuw logo

februari 16, 2026 /

Zaterdag 7 februari 2026 was de ruildag van de leden van ExlibrisWereld voor de twintigste keer in het Steendrukmuseum te Valkenswaard. Als altijd werden we hartelijk welkom geheten door Tjeu Wetemans en zijn collegae vrijwilligers. Tjeu had voor de gelegenheid van het 80-jarig jubileum van onze vereniging een fraaie boekenlegger gemaakt. Ook had hij cadeaus voor de tombola klaargelegd.

Dit jaar bestaat onze vereniging tachtig jaar. Ter gelegenheid daarvan hebben we als bestuur ingezet om een nieuwe huisstijl te ontwikkelen, te beginnen met een nieuw logo.
Met een fraaie powerpont presentatie toonde Marion Roxs, actief in de commissie Toekomst, het proces naar het nieuwe logo en de overwegingen daarbij. We zullen dit logo gebruiken in diverse media en materialen, zoals in de twee boekenleggers die we hebben gemaakt om de onze vereniging te promoten. Een als symbool voor vroeger met een afbeelding van M. Escher. En de andere die symbool staat voor de toekomst met werk van J.Kublik.

Het was een geanimeerde bijeenkomst waar ook een aantal van onze Belgische vrienden aanwezig waren. Er waren ca. veertig bezoekers. Twee nieuwe leden werden warm verwelkomd: Merle Kooy en Kleis Adema.

In het museum zelf is momenteel een prachtige tentoonstelling gewijd aan de jonge jaren van Kees van Dongen en een mini-expo met bijzondere druksels.

E-mail